НОВИНИ. #4.2 >>>>>  

Від кого залежить виплата зарплати бюджетникам

У структурі доходів районного бюджету більш як 90 відсотків займає прибутковий податок з доходів фізичних осіб. Тобто, це ті кошти, які утримуються із заробітної плати кожного працюючого.

75 відсотків цих коштів залишається у нас в районі. З них 50 відсотків зараховується до районного бюджету, 25 відсотків — до бюджетів сіл та міста Миронівки, на території яких він справляється. 25 відсотків отриманого на території району прибуткового податку зараховується до обласного бюджету.

За шість місяців цього року до бюджету району надійшло 2 млн. 328 тис. грн. прибуткового податку. Ці кошти, в першу чергу, були використані на виплату заробітної плати нашим освітянам, медикам, іншим працівникам бюджетної сфери, на розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії, на придбання ліків та харчування хворих, на проведення ремонтів та реконструкцію шкіл, лікарень, закладів культури.

Найбільшими і, до речі, найдисциплінованішими платниками прибуткового податку з громадян є ВАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», ВАТ "Миронівське хлібоприймальне підприємство", ВАТ "СОММАС", ВАТ "Миронівський автоагрегатний завод", АТ "Київ-Атлантик-Україна".

Цього, на жаль, не можна сказати про наші сільськогосподарські товариства. Лише три з них - СТОВ "Агросвіт", АЗАТ "Юхни" та ДГ "Еліта" - своєчасно і в повному обсязі сплачують до бюджету прибутковий податок. Заборгованість по решті господарств складає майже 2 млн. грн. Найбільшими боржниками по сплаті прибуткового податку є: СГВК "Зеленьки" - 194,7 тис. грн., СГВК "Кип'ячка" — 189,0 тис. грн., СТОВ "Петровського" с. Ємчиха - 160,3 тис. грн., ВАТ "Миронівське" - 145,1 тис. грн., СТОВ "Пії" - 142,7 тис. грн., СТОВ "Україна" с. Козин - 112,35 тис. грн., СФГ Нероби - 83,8 тис. грн.

Звичайно ж, зараз, напередодні жнив, у господарств кожна копійка на обліку. Треба готувати техніку, запастися пально-мастильними матеріалами. І начебто коштів для того, щоб перерахувати прибутковий податок, немає. Все це зрозуміло. Але очевидне й інше. Не буде надходжень до бюджету — стане під загрозою підготовка до роботи в осінньо-зимовий період навчальних і лікувальних закладів, виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, придбання продуктів харчування та медикаментів. Словом, під загрозою опиниться життєдіяльність всієї бюджетної сфери нашого району.

Р.І. Сушко, начальник фінансового відділу райдержадміністрації.

   
<<<< Назад