НОВИНИ. #8.2 >>>>>  

Скоро перше вересня. Чи готові школи зустріти дітей?

Зовсім мало часу залишилося до того світлого та святково-урочистого дня, коли шкільний дзвінок після тривалого літнього перепочинку знову малиново задзвенить у кожній школі, сповіщаючи дітям про початок першого уроку у новому навчальному році. Тема його буде для всіх однакова: "Життя людини — найвища цінність". Це повідомив у розмові з нашим кореспондентом начальник відділу освіти райдержадміністрації В.А. Нечипоренко. А ще він розповів про стан готовності шкіл району до початку нового навчального року..

— У всіх школах району закінчуються біжучі косметичні ремонти. ТОВ "Миронівське громадське харчування" приступило до ремонтів шкільних їдалень, які планується завершити впродовж двох тижнів. У Зеленьківській та Потіцькій школах в цьому році виконано комплекс робіт щодо автономного забезпечення водою. Такі роботи планується провести у Пустовітах та Кип'ячці. Три роки тому розпочато капітальні ремонти спортзалів. Аби там зберегти тепло та гарантувати безпеку дітей, віконні рами замінюються на склоблоки. Ця робота ще завершується в Пустовітів­ській, Кип'ячківській, Козинській школах. Матеріали купувалися за кошти районного бюджету, а виконання — турбота дирекцій шкіл. В селах витрати на себе взяли переважно сільгосппідприємства та фермери, за що їм велика подяка.

— Все це, звичайно, дуже добре, Володимире Анатолійовичу. А що робиться для того, щоб наші діти взимку не замерзли?

— В плані підготовки до опалювального сезону укладено договір з ТОВ "Тепломонтажсервіс", яке виконало ремонтні та профілактичні роботи шкільних котелень. Сьогодні на автономному опаленні працюють уже Зеленьківська та Центральненська ЗОШ. В перспективі переведення на газове опалення Вікторівського навчально-виховного об'єднання Кип ' ячківської школи.

— Отже, наші діти вчитимуться в теплі та чистоті. А як у них з підручниками?

— Протягом літа поповнено підручниками всі школи. Для молодших класів — майже 100 відсотково. Для середніх і старших — на 80 відсотків. Найбільше проблема з підручниками для 4го класу. Справа в тому, що кілька років поспіль цього класу взагалі не було. Після 3го діти переходили в 5-й. Тепер ось у зв'язку з переходом на 12-річне навчання у нас буде і 4й клас. Щоправда, в запасниках маємо старі підручники. Та чи дозволить нам ними користуватися Міністерство? Це вже інша проблема, яка, сподіваємося, скоро буде розв'язана. За бюджетні кошти придбано і наочні посібники з музики, допризовної підготовки, комп'ютерні програми тощо. А також шкільну документацію, журнали. Закуплено достатню кількість миючих, дезинфікуючих засобів, освітлювальні лампи, спецодяг для техпрацівників.

— Раз ви перейшли до господарських проблем, то скажіть, як сьогодні у школах з меблями. В першу чергу, маю на увазі парти.

— Ми вже третій рік замінюємо парти на нові, яких маємо 400 одиниць, а до 1 вересня буде замінено ще більше 100. Все це нові парти, виготовлені робітниками Миронівського ремонтно - транспортного підприємства. З ним дуже приємно мати справу. По-перше, парти надійні в експлуатації, зроблені з гарантією. Вони досить зручні для дітей, регулюються на три зростові групи, що дуже важливо. Це дає можливість попередити виникнення хвороб кістково - м'язової системи у школярів. На жаль, у районі серед дітей таких хвороб значно більший відсоток порівняно з іншими хворобами. Так що замінюємо парти, скоріше, не через те, що вони вже застаріли, а щоб попередити хвороби постави у дітей.

— Так, здоров'я наших школярів над усе.

— Ми це постійно пам'ятаємо, тому дбаємо і про фізичний розвиток учнів. Я маю на увазі роботу дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти. В цьому році її вихованці забезпечені в достатній кількості формою і кросівками, м'ячами. До того ж закуплено нові костюми для нашого зразкового хореографічного ансамблю "Джерельце" Центру дитячої та юнацької творчості. І все за кошти держбюджету.

— Бачу, про школярів піклування — усестороннє. А як щодо вчителів?

— Так само. Напередодні відпусток всі одержали відпускні гроші. Сьогодні проходять медогляди. Причому, безкоштовно. Хоча в деяких районах, я знаю, вчителі за це повинні платити з власних кишень. Чекаємо і молоде поповнення. В районі не вистачає вчителів математики, інформатики, іноземної мови. Всього є вісім вакансій. Щоправда, випускники вузів не дуже поспішають на села. Зарплата всього 260 гривень. І все ж, хто з них обрав педагогіку метою свого життя, обов'язково прийде в школу і зуміє тут себе реалізувати, намагаючись дати школярам якісну освіту. Саме про це, про забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти і йтиме мова на серпневій конференції вчителів району. Так що незабаром зустрінемося.

Інтерв'ю вела О. КОРНАЧЕВСЬКА

   
<<<< Назад