НОВИНИ. #5.1 >>>>>  

Зв’язок: і швидше, і якісніше

З початку нинішнього року в районі проведена значна робота по реконструкції телефонних станцій, будівництву лінійнокабельних споруд, підключенню нових абонентів. Так, в ході реконструкції центральної автоматичної телефонної станції замість аналогових систем передач встановлено сучасні цифрові. Абсолютно до всіх сільських АТС також організували цифрові системи передач. Це забезпечило якісніший і швидший як міжміський зв'язок, так і між населеними пунктами району.

І якщо до реконструкції більше половини сільських АТС не мали норм з'єднувальних ліній, то зараз таку норму мають всі телефонні станції нашої мережі. Тобто маємо на кожній з них не менше семи ліній на сто номерів. А це дає змогу абоненту безперешкодно і в потрібний час зв'язуватись з будь-яким іншим абонентом, не чекаючи, поки звільниться якась із ліній.

Нову цифрову телефонну станцію на 500 номерів встановлено цього року і в Карапишах. 200 номерів пішло на заміну старих, а 300 - для підключення нових абонентів. Звичайно ж, для такого села, як Карапиші, і цього замало. Тому, щоб у перспективі знову не ритися в землі, передбачили в центрі села будівництво телефонної каналізації. Тобто трубопроводів, через які при необхідності можна буде легко протягувати кабелі, розширюючи ємність станції. А зараз в селі продовжуються роботи по будівництву лінійнокабельних споруд і включенню нових абонентів.

В цьому плані, до речі, багато що робиться і в самій Миронівці. Лише у цьому році в місті прокладено до 5 км багатопарного кабелю. До телефонної мережі підключено 100 нових абонентів. Ще майже стільки ж буде забезпечено телефонним зв'язком в найближчі місяці.

Взагалі, треба сказати, що на даний час нам доводиться обслуговувати чималеньке господарство - в одній Миронівці маємо 4888 телефонів і трохи менше у селах - 4450. Це щодо кількісної характеристики нашої телефонної мережі. А стосовно якості зв'язку, то хотілося б ще відзначити, що значно покращився він і для абонентів так званої піївської зони. Тобто ті, хто раніше виходив на зв'язок з іншими населеними пунктами через Піївську вузлову телефонну станцію, тепер мають прямий вихід на Миронівську центральну АТС. Це знову ж таки і швидше, і надійніше.

Принагідно дам відповідь тим, хто цікавиться, що ж це за роботи ведуть зв'язківці у напрямку Богуслава. Наш цех електрозв'язку, щоправда, до цього ніякого відношення не має. А суть робіт, які ведуться, полягає в тому, що з Миронівки до Богуслава прокладається волоконнооптичний кабель для підключення наших сусідів до лінії міжнародного зв'язку, яка проходить через наше місто.

І ще. Як і в кожній справі, у роботі нашої телефонної мережі, звичайно ж, є свої проблеми і недоліки. Ми їх знаємо і в міру можливостей оперативно вирішуємо. Приміром, якість зв'язку багато в чому залежить від ліній зв'язку. І якщо лінії старі, а таких у нас ще вистачає, то таким буде і зв'язок. Тому основні зусилля ми і спрямовуємо на їх заміну.

В.М.Кузьменко

   
<<<< Назад